Amazon to dzisiaj jeden z najciekawszych serwisów internetowych oferujących sprzedaż wysyłkową. Jego pierwsze wartości to wielki asortyment, częste, bardzo modne wyprzedaże i szybka sięga do klienta. Niestety użytkownicy z Nasz nie mogą się w całości cieszyć ofertą Amazona – portal nie ma polskiej strony internetowej.

Praca Amazon Lwówek Śląski

Próba przejścia na amazon.pl rzuca się automatycznym przejściem na niemiecką odsłonę serwisu (która na powodzenie jest przełożona na język polski). Sytuacja ta zajmuje za sobą wiele niedogodności, jak np. o moc wyższe nakłady wysyłki. Nie można się zatem dziwić, że sporo kobiet odkłada na przełom, kiedy Amazon wprowadzi do Nasz. Sytuacja jest właściwie skomplikowana, tylko na chyba nie beznadziejna – wiele czynników wskazuje, że przyjdzie to szybko niedługo.
Praca Amazon Lwówek Śląski

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Czy wpisanie na lokalny rynek będzie zyskowne dla Amazona?

Sprzedaż internetowa z pewnością jest korzystnym biznesem, ale trzeba przyznać, że nie stanowi dużej części naszej gospodarki. Rozlicza się, że obecnie ok. 5% całkowitego handlu w Polsce dokonuje się w Internecie. Mimo wszystko to nie jest szkodliwa wiadomość dla Amazona, a wprost przeciwnie. Świadczy to, że sprzedaż wysyłkowa nad Wisłą ciągle się rozwija, co taki gigant w sfery może zręcznie wykorzystać. Liczba Polaków robiących zakupy w Internecie stale rośnie, a dużo z niecierpliwością czeka, by móc wreszcie zrobić zakupy w naszym serwisie Amazon. Z dobrą strategią biznesową, kampanią marketingową i wspaniałymi cenami wysyłki Amazon mógłby powalczyć o miejsce lidera wśród film oferujących takie usługi w bliskim kraju. Nie potrzeba chyba dodawać, że na te wszystkie sprawy firma zajmuje właściwie nieograniczone środki.

Jakie są oficjalne plany firmy?

Przedstawiciele Amazon Polska są bardzo niezwykli i niechętnie mówią się co do systemów firmy działających przejścia na rodzimy rynek. Nie chodzi się jednak martwić, że serwis zapomniał o Polsce, ponieważ od paru lat otwiera tutaj centra logistyczne. Póki co istnieją teraz w Odróżnieniu, Wrocławiu, Sosnowcu i Kołbaskowie pod Szczecinem. Że za niedługo w Gliwicach zostanie założone kolejne (choć Amazon coraz tego wyraźnie nie potwierdził).

Praca Amazon Lwówek Śląski

Jakie są możliwości na wprowadzenie Amazona do Nasz?

Zdecydowanie znacznie szybkie. Nie można zapominać, że Amazon to dobrze prowadzone przedsiębiorstwo, które zawsze idzie do dominacji na targu. Goście na szerszych stanowiskach na chyba nie przegapią okazji, by rozwinąć się w następnym, obiecującym kraju. Nadziei dodają ostanie przedsięwzięcia Amazona, takie jak pisanie wspominanych centrów logistycznych, tłumaczenie aplikacji na język polski czy promowanie swojego serwisu w polskim Internecie. Jednakże staną nam jedynie spekulacje, bo oficjalnych zdań na aktualny punkt póki co brak. Zapewne specjaliści ciągle badają polski rynek, by nie podzielić losu dużo firm zza oceanu, które próbowały rozszerzyć naszą energia o Europę Wschodnią, ale, z racji za niskiej informacji o mężczyźnie z tego obszaru, poniosły klęskę. Dobrze jednak, by Amazon nie zwlekał za długo, bo człowiek chyba go przygotować – konkurencja nie śpi.

Praca Amazon Lwówek Śląski

Artykuł powstał przy pomocy Kiedy Amazon wejdzie do polski?