To wspaniałe uzdrowisko, na obszarze którego każdy krajoznawca znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to nie tylko popularny ośrodek uzdrowiskowy.

Polskie kurorty: Busko

To także bardzo chętnie zwiedzana przez turystów miejscowość turystyczna. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a zwłaszcza rewelacyjna baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się poszczycić znaczną ilością pensjonatów, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W kurorcie tym czekają również liczne sanatoria, które są wyjątkowo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego zwalczane są głównie choroby reumatyczne a także choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie niezwykle istotnym ośrodkiem turystycznym na mapie województwa świętokrzyskiego. Miłośnicy zabytków mogą tu zobaczyć m. in. wspaniały Park Zdrojowy oraz sporo ciekawych domów. Zachwyca też zabytkowy kościół ponorbertański i wzniesiony z drewna kościół św. Leonarda. To atrakcje, którym z pewnością warto się tu uważniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany