Edukacja aktorki

Dorota Chotecka-Pazura, a właściwie Dorota Kapusta urodziła się 15 marca 1966 w Radomiu, jest polską aktorką. Ukończyła VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu im. Jana Kochanowskiego, a w roku 1993 została absolwentem na wydziale aktorskim w Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej.

Role w filmach i serialach

Na dużym ekranie swój debiut miała w 1993, grając w filmie Pożegnanie z Marią. W dalszych latach występowała takich filmach: jak Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Szczęśliwego Nowego Jorku, Dzień świra, Awantura o Basię.Stała się znaną w Polsce aktorką pod koniec lat 90, grając w serialu Miodowe Lata jako żywiołowa i nieco despotyczna wobec swoje serialowego męża, Danutę Norek. Występowała również w kontynuacji tego serialu: Całkiem nowe lata miodowe. Status seksbomby przyniosła jej rola prostytutki w serialu 13 posterunek. Grała również w serialu Ranczo, gdzie przez prawie 10 lat wcielała się w rolę Krystyny Więcławskiej.

Udział w programach telewizyjnych

Na kanale Polsat Café prowadziła kilka programów, między innymi Fabryka Urody, Stylowe Spotkania Gali oraz Baby room. W roku 2016 brała udział w programie rozrywkowym Taniec z Gwiazdami, na kanale telewizji Polsat, odpadając w drugim odcinku i zajmując 10 miejsce razem z Robertem Kochankiem, który był jej partnerem.

Życie prywatne aktorki

Jest żoną Radosława Pazury od 2003 roku, w roku 2007 urodziła się ich córka Klara Maria, jest również bratową Cezarego Pazury.


 

 

Zobacz koszulki miodowe lata