Edukacja aktora i teatry

Artur Barciś jest polskim aktorem filmowym i teatralnym, dubbingowym i telewizyjnym oraz reżyserem teatralnym. Jest absolwentem dawnego Liceum Ogólnokształcącego w Rudnikach które zostało już zlikwidowane oraz PWSFTviT w Łodzi. Jako aktor gra w teatrze Ateneum oraz Teatrze Na Targówku

Popularność aktora i charakter granych roli

Aktor zazwyczaj gra bardzo wyraziste i charakterystyczne postacie, mimo że zazwyczaj występuje w rolach drugoplanowych. Również dosyć często można spotkać się z tym że postanie przez niego grane są w jakiś sposób pokrzywdzone przez koleje losu lub nieszczęśliwe. Jego popularność zaczęła się od występów w Okienku Pankracego, które było przeznaczone dla najmłodszych widzów. Główny wzrost jego popularności nastąpił pod koniec lat 90, dzięki zagraniu jednego z głównych bohaterów serialu Miodowe Lata – Tadeusza Norka. Aktor jest uzdolniony i dobrze sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych jak i komediowych.

Występ aktora w programach telewizyjnych

W roku 2010 występował w XI edycji Tańca z gwiazdami w duecie z jego partnerką do tańca, Pauliną Biernat. Aktor nie ukończył programu z powodu kontuzji nogi której się nabawił podczas kręcenia. Udało im się zając 7 miejsce.

Związek z polityką

W roku 2010 został honorowym członkiem w komitecie Bronisława Komorowskiego, w przyspieszonych wyborach na prezydenta które nastąpiły tego roku. W tej samej roli występował również w wyborach prezydenckich w roku 2015.

Życie prywatne

Jest obecnie mężem Beata Dorota Barciś, która pracuje jako montażystka filmowa. Ich syn Franciszek w dzieciństwie również zagrał w serialu Miodowe Lata, a w późniejszym okresie wystąpił w filmie Nic śmiesznego, gdzie grał Adasia Miauczyńskiego.
    Zobacz koszulki miodowe lata