Jak zainwestować w ropę naftową? Jak szybko zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy potrafi sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej realizowane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale że już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach oferowanych za baryłkę, i których objętość, chociażby w najmniejszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa oczywiście o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegoś portu przez olbrzymi tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i zażywając do owego sensu stosunkowo niskich pieniędzy. Jak więc jest więc możliwe?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy zabiega o podział zasobów przykładowego tankowca na części zapewniające ich zakup, np. po kilka beczek na łebka? Właściwie nie! Kto i gdzie aby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, chyba nawet niezwykle cenną, jak informujemy o inwestowaniu, byłaby pełna nieopłacalność tego sposobu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Nawet w okresach wysokiej koniunktury, czyli stawkach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach bardzo wysokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na swoim podwórku (o ile nie występujemy w domu, ponieważ w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek słaby i złudny, a w niniejszym kolejnym przypadku zarobilibyśmy 32 zielone a dopiero wówczas, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i jeżeli ktoś drugi nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

Wygodne i realne zyskiwanie na ropie naftowej
Łatwym środkiem na inwestowanie w ropę naftową, i którego w żadnym razie nie polecamy w dzisiejszej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, i których liczbę jest szacowana na podstawie tych cen poszczególnych rodzajów ropy naftowej.

Stanowią one swoją zaletę, a jest nią płynność, gdyż sprzedać je ważna na dowolnej giełdzie i wciąż, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak części funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na ropę są praktycznie tym tymże, a do ostatniego zawierają dużo wartości i doskonalsze oczekiwania finansowe, też nie są więc propozycją dla każdych.

Życie na spadkach cen ropy naftowej
Obecna pozycja na zbytach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z pełniejsza trudna, a przynajmniej dla ludzi tych, którzy inwestują pieniądze z okazją na wzrosty. Jak zatem pracować w Polsce, będąc jeszcze niemalże uwięzionym w domu?

Kontrakty CFD
Nie odkryjemy ich na naszej GPW, jednak toż żadna przeszkoda, ponieważ jest wiele domów maklerskich i platform, oferujących handel ropą na jakimkolwiek etapie wtajemniczenia a przy niewielkich zasobach finansowych. W niniejszym wypadku zalecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy też z ostatnich podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową i nie tylko, to Oil Profit, gdzie sprawę z grą o konkretne pieniądze można zacząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, a jest ostatnie najpopularniejsza, największa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej otrzymywać z dźwigni finansowej, która w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (oznacza to, że narzekając na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów i przy punkcie na zapis o jakiś procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na stronie Oil Profit